بالاخره بعد از گذشت ماه‌ها انتظار جلبریک ورژن ۹.۰ کنسول سونی پلی‌استیشن ۴ منتشر شد و از همه مهم‌تر پایداری بالای این Exploit است که قدم بلندی در جهت کپی‌خور شدن کامل پلی‌استیشن ۴ برداشته شده است. پس از انتشار جیلبریک ۶.۷۲؛ جیلبریک ۷.۰۲، ۷.۵۵ و در نهایت ۹.۰۰ منتشر شدند؛ جیلبریک‌های جدیدتر توسط هکر روسی اسلیرسگویوی (Sleirsgoevy) منتشر و پیش برده شدند که آن هم به لطف در دسترس بودن کرنل اکسپلویت TheFlow بوده است. فقط لطفاً به چند نکته توجه داشته باشید:

نکته اول: چنانچه فریمور (ورژن) کنسول شما بالاتر از ۹.۰۰ باشد متأسفانه امکان استفاده از این جیلبریک نخواهید داشت و باید در حال حاظر چشم انتظار جیلبریک‌های جدیدتر باشید. همچنین در حال حاضر هیچگونه روشی برای پایین‌آوردن فریمور پلی‌استیشن ۴ به ورژن‌های قبل‌تر از خود وجود ندارد.

نکته ۲: این نسخه‌ی جلبریک از نسخه‌های قبلی خود کامل‌تر و پایدار‌تر می‌باشد و علاوه بر نیاز به اتصال به اینترنت نیاز به یک فلش مموری (USB) هم دارد.

نکته ۳: اگر فریمور کنسول شما کمتر از ۹.۰۰ باشد لازم است آن را ارتقاء دهید. در صورت نیاز می‌توانید از این لینک برای دانلو فریمور ۹.۰۰ استفاده کنید و با فلشی کنسول خود را آپدیت کنید.

مراحل کپی‌خور کردن کنسول پلی‌استیشن ۴ با فریمور ۹.۰۰

ابتداً برنامه Win32DiskImager را روی کامپیوتر و یا لپتاپ خود نصب کنید برای اینکار شما می‌توانید از لینک زیر برای دانلود کردن این برنامه استفاده کنید.

در مرحله اول شما باید آدرس فایل exfathax را به برنامه نشان دهید به همین دلیل می‌توانید فایل exfathax را از لینک زیر دانلود کنید و سپس بر روی کامپیوتر و یا لپ‌تاپ خود ذخیره کنید و سپس آدرس محل فایل را به نرم‌افزار نشان دهید.

در مرحله دوم توجه داشته باشید که فلش انتخاب شده باشد. حال در انتها بر روی گزینه‌ی Write کلیک کنید. دقت کنید با این کار تمام محتوایی که داخل فلش باشد فرمت می‌شود. فرمت کردن فلش به این معناست که تمام اطلاعات روی فلش کامل از بین می‌رود. پس حتماً اطمینان حاصل کنید که اطلاعات مهم و بخصوصی بر روی فلش خود ذخیره نداشته باشید. پس از آنکه برنامه کار خود را تمام کرد می‌توانید فلش را از کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود جدا کنید.

حال برای شروع کار ابتدا لازم است کنسول پلی‌استیشن ۴ خود را به اینترنت متصل کنید. برای اینکه به پلی‌استیشن نتورک (PlayStation Network) وصل نشوید از DNS زیر در هنگام اتصال اینترنت خود استفاده کنید‌:

Primary DNS : 192.241.221.79
Secondary DNS : 165.227.83.145

سپس به مرورگر کنسول خود با لوگوی (www) وارد مترو هاست به آدرس زیر شوید.

karo2018.ir

nightkinghost.com

بر روی گزینه‌ی Gold 9.00 کلیک کنید و منتظر بمانید تا به ۱۰۰ درصد رسید صبر کنید و سپس اینترنت کنسول خود را قطع و یا خاموش کنید. سپس اینترنت کنسول خود به همین قسمت برگردید و بر روی گزینه‌ی GoldHenV2b بزنید وقتی پیغام وارد کردن فلش (USB) آمد فلش را به کنسول متصل کنید و روی اوکی (OK) کلیک کنید.

توجه داشته باشید که چنانچه تمامی مراحل را به درستی با موفقیت پشت سر گذاشته باشید کنسول شما کپی‌خور می‌شود. همچنین بدانید که با هر خاموش/روشن کردن کنسول خود فرآیند کپی‌خور کردن کنسول پلی‌استیشن را باید مجدد انجام بدید.